Досить відомим серед геологів існує вираз: «Граніт – це візитна картка Землі». Вислів цей пішов від того, що породи гранітів існують тільки на Землі, на відмінно від інших магматичних порід, аналоги яких зустрічаються на Місяці та інших планетах. І на сьогоднішній день, породи гранітів, чи їх аналоги не були знайдені ні на твердих планетах Сонячної системи, ні на метеоритах. Граніт є найпоширенішою породою у корі Землі. Він не утворився у якусь певну геологічну епоху. Фахівці стверджують, що утворення гранітних порід відбувалося протягом всього існування планети Землі. Якщо звертатись до прийнятої класифікації гірських порід, тоді граніт відноситься до інтрузивної магматичної гірської породи.
Назва граніту пішла від латинського слова «granum», у перекладі означає «зерно». Пов’язано це з структурою самого граніту, вона – зерниста. Гранітний поверхням притаманні зазвичай світла кольори, це пов’язано з високим вмістом світлих компонентів. Граніти хорошого складу завжди залишають враження порід світлих відтінків, – жовтуваті, зеленуваті, блакитнуваті, червонуваті, сіруваті. Така широка гамма відтінків гранітів виникає завдяки польовому шпату. А от темна слюда надає елементам граніту темного відтінку. Вона розподіляється або ж рівномірно, або ж утворює купчасті осередки. Практично завжди добре помітні зерна мінералів, які складають граніт.
Використовувати граніт економічно і практично. Граніт добре переносить стиснення, стійкий до вібраційної та хімічної дії, не стирається, не сильно поглинає воду, а також, що немало важливо, не забруднює атмосферу ніякими шкідливими хімічними сполуками. Граніт – екологічний матеріал, створений тільки природою. Також це довговічний матеріал, – при правильному використанні. Він прослужить більше сотні років. Граніт, це насамперед, ознака витонченого смаку, статусу та багатства, це естетичний та престижний матеріал.
Граніт також вважають улюбленим будівельним каменем, оскільки його легко полірувати. Гранітні поверхні, – фасади, тротуари, тощо, несуть в собі монументальний спокій, чудову енергетику. На сьогоднішній день, граніт є цінним матеріалом для виготовлення продукції як для зовнішніх, так і для внутрішніх облицювальних робіт, а саме: полірована гранітна плитка, термооброблена фактура, гранітні бруківка та бордюри, тощо. Також дуже часто граніт використовують у інтер’єрі, – виготовлення підвіконь, стільниць, і т.д.